Sziasztok!
A tantra alapjainak megismerése után szeretném, ha egy másik indiai írással a Kámaszútrával ismerkednénk most meg egy kicsit.
Egy kis történelem. A Kámaszútra (szanszkrit jelentései: „a szerelem vezérfonalai", a „szerelem tudománya”), az emberi szexualitás kultúrájának ősi, szanszkrit nyelvű összefoglalója, Vátszjájana indiai filozófus műve. A Kámaszútra az élet érzéki örömeinek egyik legősibb könyve, jelentéstartalmában azonban túlmutat a nyugati fogalmak szerinti „szexuális tankönyv” fogalmán, valójában az életre tanító mű. A Kámaszútra a szexualitás „eredeti tanulmánya”, ez lett a forrása minden későbbi összefoglaló műnek, beleértve a 15. században keletkezett Anangarangát is, amelyet a Kámaszútra egy módosított változatának tekinthetünk. (Ez a könyv jelentős mértékben támaszkodik Vátszjájana alapvető elveire, ugyancsak Burton fordította le, két évvel a Kámaszútra kiadása után jelent meg, 1885-ben.) Az indiai kultúra a szexualitást sosem kezelte tabuként, de a szexuális nyitottság főként a házaséleten belül, vagy egyes vallási rítusok során nyilvánul meg (ezt nevezzük tantrizmusnak). Az emberi szexualitás és örömszerzés útmutatója ősi műfaj az indiai kultúrában. A mítosz szerint a „teremtmények Ura” – amikor megalkotta a férfiakat és a nőket – törvényekbe foglalta létezésük viszonyait, ami a dharmát, az arthát és a kámát illeti (azaz a vallást, a vagyonszerzést és a testi szerelmet). Százezer fejezetben írta elő számukra, hogyan tartsák meg parancsolatait. A korabeli olvasó leginkább erotikus „felvilágosító” irodalomként ismerte meg a könyvét, a filológiai álláspont azonban számos tudományos rejtélyt vél felfedezni a mű körül. Az egyik ilyen vélemény szerint, különös, hogy Vátszjájana korában a nők kiszolgáltatottak és jogfosztottak voltak, a mű mégis ennek a ténynek ellentmondva királynőként mutatja be őket. A férfiakat a műben úgy látjuk, mint akiknek egyetlen vagy legfőbb törekvése, hogy a nőket az aktusok során a legteljesebb nemi gyönyörhöz segítsék.
Hol találhatóak a gyönyörzónák? A káma elve, hogy öt érzékszervünk, a hallás, érzékelés, látás, ízlelés és szaglás az agy és a lélek segítségével nyújtson élvezetet. És ez az elv ugyanolyan helyénvaló ma is, mint 400 táján volt Indiában.
A bőr az emberi test legnagyobb szerve, amely gazdagon el van látva érzékeny idegvégződésekkel, és a legkisebb érintésre, a nyomás vagy hőmérséklet legcsekélyebb változására is reagál. Egy nő bőrének hat négyzetméternyi területén átlagban 1500 receptor, köztük érintésre érzékeny idegvégződés található. A bőr érzékenysége testrésztől függően változik, és az erogén zónák érintésre különösen érzékenyen reagáló helyek közé tartoznak.
Kevés testrész bír olyan szexuális vonzerővel, mint a női mell. A mellbimbó és a körötte levő terület igen érzékeny. Egyes nők pusztán a mellbimbók kézzel vagy szájjal való ingerlésével elérhetik az orgazmust. Sok férfi fel sem fogja, milyen fontos a cirógassák. Sokszor még olyan férfiak sem szánnak annyi időt erre, mint partnerük szeretné, akik tisztában vannak azzal, milyen örömöt adhatnak így.
Akárcsak a női mell, a fenék is egyszerre szolgál a figyelem felkeltésére és gyönyörforrásul. Mindkét félnek egyformán kellemes lehet, ha a férfi szorongatja, dörzsöli, finoman paskolja vagy csókolja, harapdálja partnere popsiját. A nőnek pedig ugyanolyan jóleshet, ha ő teszi mindezt társával.Tipp: Ha társad ánuszára egy óra számlapját képzeled úgy, hogy a 12 óra esik a legközelebb a hüvelyhez vagy a herékhez, a legérzékenyebb, szexuálisan legingerelhetőbb területeket a 10 óra és a 2 óra helyzetben található.
Egyesek szemében a szex és a láb közötti egyetlen kapcsolat a lábfetisizmus. De gondolj csak arra, milyen jelentősége van a lábak a masszázsban és a keleti gyógymasszázsban! A láb sok gyönyör forrása lehet, a lábujjak is igen érzékenyek.
A combok érzékeny belső részét lehet simogatni, nyalogatni, csókolni... Pl.: meglepően érzéki lehet a boka egyes részeinek, a lábikrának és a lábujjaknak izgatása.
A témát folytatjuk, ígérem! Jó éjszakát Mindenkinek! ;)
Utolsó kommentek